Tablica kredowa magnetyczna - krok po kroku

09 stycznia 2015


Jest nam bardzo miło zaprezentować wam nasz pierwszy tutorial. Dziś pokażemy jak samodzielnie wykonać tablicę kredową magnetyczną na bazie podobrazia magnetycznego Mazu. Jest to łatwy do wykonania projekt nawet dla osób poczatkujących w pracach ręcznych a efekt jest naprawdę super! Zyskujecie tablicę magnetyczną, na której możecie dodatkowo robić notatki, zostawiać wiadomości itp. Gotową tablicę łatwo umieścicie na ścianie lub meblu za pomocą masy mocującej. Jest to też fajny pomysł na prezent!


Przygotujcie sobie miejsce pracy i materiały, żeby nic was nie rozpraszało w czasie malowania. Podobrazie połóżcie na kawałku ceraty (warto mieć w domu dyżurny kawałek specjalnie do pracy z farbami, lakierem itp.). Jeśli macie w domu rękawiczki jednorazowe załóżcie je, można malować bez, ale w razie pobrudzenia się trzeba szorować ręce rozpuszczalnikiem.


 Materiały: 

podobrazie magnetyczne Mazu

średniej szerokości pędzel gąbkowy

farba tablicowa (do kupienia w marketach budowlanych)
plastikowy talerz jednorazowy

kawałek białej kredy
*Rozpuszczalnik np. benzyna ekstrakcyjna do umycia pędzla(do kupienia w sklepach z chemią gospodarczą)


Czas wykonania:


Malowanie: 2 x10 min.


Schnięcie: 12 godzin plus czas na utwardzenie


Wylejcie trochę farby na plastikowy talerz, zanurzcie pędzel a następnie odsączcie z nadmiaru farby. Tablicę i tak będziecie malować 2 razy, więc cieńsza pierwsza warstwa nie zaszkodzi. Jeśli na pędzlu będzie za dużo farby po wyschnięciu na tablicy mogą pojawić się smugi. Zdecydowanie lepiej jest uzbroić się w cierpliwość i malować wolniej a dokładniej. Malujcie tablicę od góry do dołu dokładnie rozprowadzając farbę aż pokryjecie całe podobrazie. Pamiętajcie też o bokach tablicy. Następnie postępujcie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu farby – zazwyczaj przed nałożeniem drugiej warstwy trzeba odczekać około 12  godzin.  Wiemy, że to trochę frustrujące bo efekt chciałoby się widzieć już, zaraz ale warto poczekać.  


Po pomalowaniu podobrazia drugą warstwą farby tablicę pozostawiamy do utwardzenia – producent farby, której my użyliśmy zaleca 72 godziny. To ważne, bo prawidłowo utwardzoną tablicę będzie łatwiej czyścić no i dłużej posłuży.

Jesteście już tylko o krok od posiadania waszej tablicy, trzeba ja jeszcze tylko „zahartować” tzn. zamalować kawałkiem białej kredy (jej dłuższym bokiem) a następnie wytrzeć czystą szmatką. 


Gotowe!

Mamy nadzieję, że tutorial spodoba się wam i skusicie się na przygotowanie takiego fajnego gadżetu dla siebie lub kogoś bliskiego. Idzie weekend, za oknem zimno i mokro więc zapraszamy do zabawy! 

Taka tablica jest naprawdę efektowna. My wypróbowalismy już modne ostatnio wzory kwiatowe oraz prosta grafikę by poinformować, że nasze podobrazia trafiły do warszawskiej kawiarni artystycznej Pompon...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz