Przedwiośnie

10 marca 2015


Wiosna tuż tuż dlatego proponujemy wam wiosenną inspirację do wykonania tablicy magnetycznej choć w chłodnej tonacji. Szary i pudrowy róz bardzo się lubią i dają ciekawy efekt niezaleznie od wzoru. Tablicę na zdjęciu  wykonała własnoręcznie kilkuletnia Weronika podczas ostatniego Slow Weekendu w Warszawie!

Żeby wykonać taką tablicę (lub obrazek na zwykłym blejtramie) potrzeba dosłwnie kilkunastu minut ( z godzinną przerwą na schnięcie farby służacej za tło). Oto potrzebne materiały:

                                                        farby akrylowe (kolory według fantazji)
                                                                       mały wałek gąbkowy
                                                                           pędzel gąbkowy
                                                                 kawałek ręcznika papierowego
                                                                            talerzyk na farby Farbę wyciśnijcie na talerzyk i rozprowadzcie pedzlem, aby wygodniej było nabierać ją wałkiem. Zanurzcie wałek w farbie przejeżdżając nim po talerzyku kilka razy a nastepnie powtórzcie tę czynność na papierowym ręczniku, żeby usunąć z wałka nadmiar farby. Potem pomalujcie cały blejtram. Zostawcie płótno do wyschnięcia na ok. godzinę.


Przy pomocy szablonu i pędzla gąbkowego, innym kolorem farby namalujcie na tablicy wzorki. Szablon najlepiej przymocować do płótna kilkoma kawałkami taśmy maskującej. Jeśli mały artysta to dziecko na tym etapie przyda mu się wasza pomoc. Płótno możecie przytwierdzic do ściany masą mocujacą.

Gotowe! Możecie użyć kilku kolorów farb do malowania wzorków, jeśli wolicie, żeby było bardziej kolorowo.

Miłej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz