Obrazek z odzysku

12 maja 2015Ostatnio dużą popularnością cieszą się projekty recyklingowe. I nic dziwnego. Każdy z nas ma w domu rzeczy, które zalegają w szafach i szufladach a z którymi trudno się rozstać albo szkoda wyrzucić. Dzięki domowemu recyklingowi możemy zrobić sobie nową, ładną rzecz, która będzie kosztowała nas kilka złotych wydanych na narzędzia/przybory lub dosłownie nic. Dziś chcę podzielić się z wami pomysłem na obrazek np. do pokoju dziecinnego, który zrobiłyśmy z moją córką w zeszłym tygodniu ... w kwadrans.

Użyłyśmy ramki starego obrazka z IKEA oraz ukochanej bluzeczki J. z której wyrosła. Aplikacja kotka jest urocza, dlatego kombinowałyśmy jak ją zachować. Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie, pomysł jest bardzo prosty do realizacji i w dużej mierze jest dziełem J.

Potrzebne materiały:
stara ramka
 (można ją dodatkowo pomalować np. szybkoschnącą farbą kredową)
 bluzeczka z ciekawą aplikacją/grafiką
lub materiał w ładny deseń
taśma klejąca (ewentualnie klej do podklejenia materiału)
nożyczkiOdetnijcie rękawy i tył bluzki jak najbliżej szwów. Stary obrazek z ramki ułóżcie na bluzce i zawińcie wokół niego nadmiar materiału. Jesli nie macie obrazka wymierzcie otwór w ramce, odrysujcie jego kształt na kawałku kartonu/tektury i postępujcie tak jak z obrazkiem. Zawinięte fragmenty materiału przyklejcie do obrazka taśmą klejącą. Prawie gotowe! Teraz umieście nowy obrazek na miejscu starego, zabezpieczcie "plecami" ramki i... wybierzcie miejsce dla swojego dzieła :-) Miłej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz